Veteriner kliniğimizde cerrahi operasyonlar , steril ortamlarda  uzman hekim arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir.Cerrahi operasyonlar pet sahibi birçok kişi tarafından tereddütle karşılanır.Gültepe Veteriner Kliniği olarak bu endişenizi en iyi şekilde anlıyoruz.Ancak kliniğimizdeki yüksek teknoloji ve alanında uzman arkadaşlar en iyi ve en uygun şekilde operasyonlar uyguladığını da bildirmek istiyoruz.

Kliniğimizde kedi,köpek,papağan,muhabbet kuşu,tavşan,egzotik hayvanlar gibi birçok türe cerrahi operasyon yapılmaktadır.Daha detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa iletişim bölümünden kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

cerrahi işlemler

Cerrahi İşlemler Nelerdir ?

 • Kısırlaştırma
 • Kist
 • İç organlara yapılan işlemler
 • Bacak kırıklarının stabilizasyonu

Cerrahi işlemlerimizi yumuşak doku ve ortepedik olarak 2 bölüme ayırmamız mümkündür.Yapılan işlemleri yazacak olursak ;

Titizlik ve profesyonelce yapılan işlemler sırasında minik dostlarımız acı çekmezler.Ancak operasyon sonrası süreçte işlemin yapıldığı bölgeye göre değişmekle birlikte ağrı olabilmektedir.Özellikle kedi ve köpeklerin ağrı eşiğinin insanlara göre daha yüksek olduğunu bilmemizde fayda vardır.Hekim arkadaşlarımız cerrahi işlem sonrası gerekli ilaçları vermektedir.

Süreç nasıl ilerliyor ?

 1. Muayene : Muayene cerrahi işlem öncesi olmazsa olmazlarımızdandır.Bu fiziki bir muayenedir.Herhangi bir ters durum tespit edilirse ameliyat ertelenebilir ve hekim arkadaşlar bu tersliği daha detaylı inceleyebilir.
 2. Kan testleri : Ameliyat öncesi kan testleri çok önemlidir.Kedi,köpek veya diğer tür canlılardan alınan kan ile kansızlık,enfeksiyon gibi bulgular çok kısa sürede tespit edilebilmektedir.Kanda enfeksiyon veya diğer aksi bulgular tespit edilirse yapılacak müdahale ertelenebilir.
 3. Ameliyat öncesi sakinleştirici : İnsanlar gibi hayvanlarda hastaneye geldiklerinde heyecanlıdırlar.Bu onların vücutlarında fazla adrenalin salgılanmasına yol açar.Adrenalinin fazlalığı verilen anestatik miktarının fazla olmasına yol açar.Bunu önlemek için anestezi öncesi sakinleştirici verilerek bu oran düşürülür.
 4. Damar içi serum
 5. Entübasyon
 6. Gaz anestezisi
 7. Ameliyat esnasında ağrı kesici
 8. Anestezi Esnasında Monitorizasyon
 9. Cerrahi Sterilite
 10. Vücut ısısının korunması
 11. Gözetim altında ameliyattan uyandırma

Süreci böyle özetlememiz mümkündür.Ancak operasyon uygulanacak bölge ve  hayvan türlerine göre bu sıralama değişmektedir.Bilgi almak için iletişim sayfasında yer alan adresimiz ve iletişim numaramız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.